Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2007 Açık Kaynak Kodlu Yazılım Oscarları

2007 Açık Kaynak Kodlu Yazılım Oscarları Empty 2007 Açık Kaynak Kodlu Yazılım Oscarları

Mesaj tarafından Admin Salı Nis. 01, 2008 6:38 pm

2007 Açık Kaynak Kodlu Yazılım Oscarları

2007 Açık Kaynak Kodlu Yazılım Oscarları Hbr1273dct2

2007 yılı en iyi açık kaynaklı yazılım Oscar’ları sahiplerini buldu. Kullanıcıların oyları ile belirlenen listede yer alan yazılımlar dikkat çekti. İşte 2007 yılı açık kaynak Oscar’ları:

* En İyi Proje: 7-Zip
* En İyi Yeni Proje: eMule - Launchy
* En İyi Geliştirici Aracı Projesi: TortoiseSVN
* En İyi Kurumsal Proje: Firebird
* En İyi Oyun Projesi: ScummVM
* En İyi Multimedya Projesi: Audacity
* En İyi İletişim Projesi: phpBB
* En İyi Kullanıcı Desteği: Firebird
* En İyi Teknik Dizayn: 7-Zip
* En İyi Ortak Çalışma Projesi: Azureus
* En İyi Sistem Yöneticisi Aracı Projesi: phpMyAdmin

Sonuçlarla ilgili değerlendirme yapan Matt Asay ise oldukça ilginç bulduğu noktalara dikkat çekiyor:

* En iyi projeler arasında Windows tabanlı projelerin önemli bir yer tuttuğu dikkat çekiyor. 7-Zip ve Launchy’nin her ikisi de Windows projesi.

* Açık kaynak kullanıcılarının “kurumsal” kelimesinin anlamı konusunda kafası biraz karışık görünüyor. Zira Firebird’ün kurumsal bir tarafı olduğunu hiç düşünmemiştim.

* Listede yer alan eMule ve Azureus’a baktığımızda açık kaynakçıların paylaşımı çok sevdiği anlaşılıyor. Ben ise medya şirketlerinin ürettiklerini paraya dönüştürmek konusunda daha ciddi adımlar atmaları gerektiğini savunuyorum.

* Açık kaynak kullanıcıları basitliğe önem veriyor. Ödüle layık görülen yazılımların büyük bir çoğunluğu sadece bir işlevi yerine getiren basit yazılımlar.
Admin
Admin
Admin

Erkek
İş/Hobiler : fotograf sanatcısı
Lakap : abarth

https://bamtgrup.yetkin-forum.com

- Similar topics